E-pood & treeningud

Raamat “Kutsika kasvatamise tarkusi”

17.00 

Lõik raamatust:

KUIDAS LUUA HEAD SUHET OMA KOERAGA?

Hea suhte loomiseks koera ja inimese vahel peavad must ja valge olema tasakaalus. Mäng ei tähenda veel suhet. Mäng võimaldab Sul olla koera jaoks huvitav, kuid see ei ole suhe.Ka see ei ole suhe, kui ma hommikust õhtuni sügan oma koera kurgu alt. Suhe on mõlemapoolne austus ja teineteisega arvestamine. Mäng ja toit otseselt suhet ei loo…

Hea suhte loomisele aitab muidugi kaasa see, et käin kutsikaga palju jalutamas, lasen tal endale järgneda, annan talle kogemuse, et ta sõltub minust. Kui Sa satud võõrale maale kellegagi koos, kes on seal enne käinud, siis tunned end seal tunduvalt turvalisemana kui üksinda. Koer tunneb sama. Suhet aitab luua see, kui ma lasen tal kogeda, et olen võimeline teda rasketest olukordadest välja päästma, see tõstab mu autoriteeti karjajuhina…”

Kategooriad: ,
Jaga seda
Kirjeldus

Urve nõuanderaamat „Kutsika kasvatamise tarkusi“

Aastakümneid koerakasvatuse ja –koolitusega tegelnud Urve kandis endas kaua mõtet panna oma kogemused raamatusse. 2016. aasta jõulude eel saigi see teoks. Raamatu eessõnas ütleb Urve, et idee sündis praktilisest vajadusest, kuna ta peab telefoni teel pidevalt nõu andma kutsikate ja ka suuremate koerte kohtlemise ja käitumisprobleemidega seoses. Raamatupoe veebileht tutvustab kutsikaraamatut ja selle autorit Urvet nii: „Kutsikaraamat põhineb tõsielulistel küsimustel, mida algajad koerapidajad aastate jooksul autorile esitanud on. Siit leiab kutsika kehalist ja vaimset arengut, tervist, kohtlemist ja algkoolitust puudutavaid praktilisi ja selgeid soovitusi koos näidetega elust, mida vürtsitavad lõbusad ja südamlikud illustratsioonid. Nõuannetes rõhutatakse eelkõige suurekasvulist tõugu koera üleskasvatamisega kaasnevat vastutust, kuid raamatut võivad julgesti lugeda ka väiksemate koerte omanikud ning needki, kes alles unistavad koera võtmisest. Eriti soovitaks just lastega koos lugemiseks, kui lapsed koera lunivad! Urve Lageda on ligi neljakümne aastase kogemusega koerakasvataja ja -koolitaja, hariduselt psühholoog, kes on koolitanud professionaalsel tasemel nii narko-, lõhkeaine-, pääste- kui jäljekoeri ning kelle teeneid töökoerte väljaõpetamisel on tunnustatud Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgiga, piirivalve teeneteristiga ja Päästeteenistuse Medaliga. Tema käe all eriväljaõppe saanud koeri on missioonidel osalemise eest autasustatud Päästeameti missioonimedalitega. Urve Lageda on Eesti Kennelliidu Suure Kuldmärgi kavaler ja Tartu Saksa Lambakoerte Klubi URAN auliige. Oma kennelis Estrellest on ta üles kasvatanud märkimisväärse arvu kutsikapesakondi, neist enamuses saksa lambakoeri. Ta on aktiivne koerasportlane, kes on oma koertega positiivse tulemuse teinud nii FCI kui WUSV IPO maailmameistrivõistlustel. Autori loengud ja praktilised koerakoolitused on alati huvilisterohked!” Tänaseks on ilmunud kordustrükk.